top of page

14 lutego 2011

Wracamy Roscommon z nart biegowych. Wczoraj jadąc tam wstąpilismy po drodze do Ksawcia i był on bardzo zaskoczony, bo jeszcze pół godziny wcześniej dzwoniłam do niego nie mówiąc, że wkrótce będziemy się widzieć.Ksawcio to barwna postać i jeszcze napiszę o nim więcej. Bardzo go lubimy, podziwiamy go za kondycję, zapał do życia, ale nie za jego wariackie wyskoki w dosłownym sensie. Otóż ostatnio Ksawcio znów przygotowywał się do Narciarskich Igrzysk Polonijnych w Wilmote w Wisconsin, bo nie odpuści sobie uczestnictwa w nich. Nawet kilka lat temu, gdy był po operacji biodra, mimo moich protestów wystartował w zjeździe. Prosił wcześniej, żeby go moimi zabiegami wzmocnić. Na szczęście jechał bardzo ostrożnie. Tym razem postanowił przygotować się rzetelniej i na usypanym przez siebie koło domu małego 20 metrowego stoku, trenował codziennie . Wymyślił on sobie nawet, że jego znajomy będzie kręcił video, jak on zjeżdża. Ja zadzwoniłam do Ksawcia dzień po tym zdarzeniu i oczy otwierałam ze zdumienia, co im strzeliło do łbów. Fennville, w którym oni mieszkają jest małym miasteczkiem, a dom Ksawcia jest polożony w lesie przy wąskiej drodze. Otóż Ksawcio wymyślił, że zjeżdżając z tego swojego stoku przeskoczy tę uliczkę. Wybił się i... wylądował na jej środku. Tyle, że droga była odśnieżona i poocierał sobie twarz.

Jesteś wariatem –- powiedziałam do słuchawki. Nie - odpowiedział, ja jestem super wariatuńcio. Może nie byłoby w tej opwieści nic szczególnego, gdyby nie fakt, że Ksawcio jest szczupłym, niskim facetem i ma 89 lat.

Wracając do Roscommon przetestowalam 2 pary nart i zaliczylismy wszystkie petle po parę mil każda. Niejden z podbiegów zdobywałam jak szczyt, ale sie udało. Generalnie dumna jestem ze swojej kondycji. Do tej pory ze względu na łapanie czasu biegałam na pętli koło domu. Ten wypad na narty był bardzo pomocny, bo mieliśmy czas, aby sobie porozmawiać, no i porozciągałam się po pracy w studio. Bardzo lubię biegać na nartach. To był piękny okres w moim życiu, a szczególnie uprawianie biathlonu.

Featured Posts
Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
Recent Posts
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page